DUYURULAR

NEDEN ALÜMİNYUM PALET?

Ticari olarak üretimi 100 yıldan fazla olan ve oksidin boksitten ayrıştırılması yoluyla elde edilen alüminyum hafif ve dayanıklı bir metaldir. Endüstrinin pek çok alanında kullanılmakta olup son zamanlarda taşıma zincirinin hemen hemen her aşamasında var olan paletlerde de alüminyum kullanımı yaygınlaşmıştır.


Paletler yapıldıkları malzemeye göre çeşitlilik göstermektedir. Ahşap, ondüle, sunta, plastik ve alüminyum gibi birçok farklı malzemeden üretilebilmektedir. Kullanım alanları birbirinden farklı olmakla beraber söz konusu taşınacak ürünün niteliğine uygun palet tercih edilmektedir. ALUMPA tarafından üretilen alüminyum paletler diğer malzemelerden imal edilen paletlere göre daha uzun ömürlü olup 20 yıla varan kullanım ömrü bulunmaktadır.


 ALUMPA tarafından üretilen alüminyum paletler; gıda, ilaç, kozmetik, biyomedikal başta olmak üzere birçok sektörde hijyenik olması ve buharla temizlenebilmesinden dolayı tercih edilmektedir. Korozyona sebep olmaması ve dayanıklı olmasından dolayı alüminyum paletler otomasyon uygulamalarında da tercih edilebilmektedir.

 

SOSYAL MEDYA

Bizi Takip Edin!